پاریس هیلتون

تاریخ تولد: ۱۷ فوریه ۱۹۸۱

محل تولد: شهر نیویورک

پاریس ویتنی هیلتون وارث امپراتوری چهار میلیارد دلاری هتلهای مجلل هیلتون است، اما این دختر ۲۴ ساله نه علاقه ای به هتلداری دارد و نه آنچه وی را مشهور کرده است: شهرت.

وی که معروفترین جمله اش It’s Hot است، هفته گذشته اعلام کرد می خواهد دو سال دیگر زندگی عمومی خود را رها کند و با نامزدش کانون "گرم" خانواده را تشکیل دهد.

ستاره مجموعه تلویزیونی "زندگی ساده" به مجله نیوزویک گفته است: "وقتی جوانتر بودم، خیال می کردم ایفای نقش یک دختر بلوند کودن بانمک است. من در تلویزیون این نقش را ایفا می کنم چون بامزه است. ولی حالا خودم را زنی اهل تجارت و اسمم را یک برند (نام تجاری) می دانم."

پاریس هیلتون که اخیرا با فیلم ترسناک "خانه مومی" بر پرده نقره ای سینما درخشید، به این مجله گفته است که دیگر از ایستادن مقابل دوربین عکاسان لذت نمی برد. "کار عذاب آوری است. همه می پرسند آیا می توانند از من عکس بگیرند؟ با خودم فکر می کنم اینها یک مشت فلک زده اند. باورم نمی شود قبلا از این کارها لذت می بردم."

زندگی در سایه شهرت، خواسته یا ناخواسته، میراثی خانوادگی برای پاریس هیلتون است. مادرش کتی در شبکه ان بی سی آمریکا یک برنامه تلویزیونی دارد که در آن آداب زندگی اشرافی را به ۱۴ رقیب آموزش می دهد.

نیوزویک می گوید که کتی و شوهرش ریک هیلتون نمی خواستند نام خانوادگی بلندآوازه شان روی این برنامه قرار گیرد، "زیرا آن را خیلی لوس می دانستند."
 

 مهمان من باش


اماهمانطور که هتلهای هیلتون در همه جای دنیا شناخته شده است، این خانواده نیز نان اعتبارش را می خورد.
 

   مژدگانی

 


- برای جشن تولد ۲۱ سالگی خود پنج میهمانی در پنج شهر گرفت: نیویورک، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس و توکیو.

- انتشار فیلم ویدئویی خصوصی پاریس هیلتون و دوست پسرش به تحقیر وی انجامید.

- هیلتون از دوست پسرش بخاطر پخش این فیلم در اینترنت به دادگاه شکایت کرد و ۴۰۰ هزار دلار غرامت و بخشی از سود وی را دریافت کرد.

- سگی کوچک از گونه چیهواهوا به نام تینکربل دارد. در سال ۲۰۰۴ تینکربل گم شد و پاریس مژدگانی پنج هزار دلاری برای یابنده تعیین کرد.
 

 


جد پاریس، کنراد نیکولسون هیلتون بود که اولین هتلش را در سال ۱۹۱۹ خرید و همان نخستین حلقه هتلهایی زنجیره ای شد.

کنراد اولین هتل هیلتون را در سال ۱۹۲۵ در دالاس واقع در ایالت تگزاس بنا کرد و خیلی زود هیلتون به نخستین هتل زنجیره ای تبدیل شد که در دو سوی آمریکا گسترش یافت.

آقای هیلتون الگوی تجاری خود را روی مسافران کاسبکار متمرکز کرد که می خواستند یکی دو شب در یک شهر به قصد تجارت بمانند و شبها سرگرم شوند. این ایده چنان موفق از کار درآمد که آقای هیلتون به یکی از ثروتمندترین مردان دنیا تبدیل شد.

وی همچنین چند اقامتگاه صاحب نام دیگر را خرید، از جمله: فرانسیس دریک در سانفرانسیسکو، والدورف آستوریا در نیویورک و پالمر هاوس در شیکاگو.

آقای هیلتون در سال ۱۹۵۷ زندگینامه خود با عنوان "مهمان من باش" را منتشر کرد و سپس به تامین بودجه بورس، رشته مدیریت رستوران و هتلداری کنراد هیلتون را در دانشگاه هوستون همت گمارد.

بعد از کنراد هیلتون، پسرش بارون زمام اداره شرکت را به دست گرفت. کنراد در سال ۱۹۷۹ جان سپرد و بخش عمده ثروتش را برای بنیاد خیریه خود به نام بنیاد کنراد نیکولسون هیلتون به ارث گذاشت.

یک پسر دیگر وی به نام کنراد جونیور ملقب به "نیکی"اولین شوهر الیزابت تیلور، هنرپیشه سابق هالیوود بود. این زوج در اوایل دهه ۱۹۵۰ ازدواج کردند.
 

زندگی هالیوودی

پاریس هیلتون که نوه کنراد جونیور است، در ۱۷ فوریه ۱۹۸۱ در شهر نیویورک به دنیا آمد و از همان بدو تولد در ناز و نعمت پرورش یافت.

وی در نوجوانی به پای ثابت میهمانی های اشرافی در نیویورک و لس آنجلس تبدیل شد و خیلی زود بخاطر انتخاب لباس و رفتار غریبش توجه رسانه های شکارچی ستارگان نوظهور را جلب کرد.
 

 اعترافات

- در پاییز ۲۰۰۴ کتابش با عنوان اعترافات یک وارث را منتشر کرد که برخی رسانه ها آن را آبکی توصیف کردند، اما در فهرست پرفروشهای نیویورک تایمز قرار گرفت.

- در فوریه ۲۰۰۵ محتویات دفترچه تلفن وی شامل شماره شخصیتهایی مانند کریستیانا آگیلرا و امینم در اینترنت انتشار یافت.
 


بعد از گرفتن دیپلم دبیرستان، وی علاقه ای به کالج نشان نداد، برای همین در حوالی سال ۲۰۰۰ بود که پاریس هیلتون تصمیم گرفت مشهورتر از گذشته شود.

در نتیجه وی به مدل لباس تبدیل شد و اندک زمانی بعد در نمایش طراحانی مانند مارک بوئر و کاترین مالندرینو خودنمایی کرد. سپس در یک آگهی برای بوتیک ایتالیایی Iceberg حضور یافت.

مجلات ملی آمریکا مانند جی کیو، ونیتی فئر و اف اچ ام نیزعکسهای پاریس هیلتون را به عنوان مدل چاپ می کردند.

در همین حال، وی همچنان در رادار رسانه های پاپاراتزی قرار داشت که درباره روابط واقعی و خیالی اش با ستارگان هالیوود مانند لئوناردو دی کاپریو و نیز خوانندگانی نظیر نیک کارتر از گروه Backstreet Boys گمانه زنی می کردند.

اما حقیقت این است که درباره رابطه ساده وی با این افراد که در میهمانی ها با همدیگر آشنا می شدند، بی اندازه لغو می شد. از همین رو پاریس هیلتون عقیده دارد این دسته از خبرنگاران و عکاسان "انسانهای سخیفی هستند."

اما انتشار یک فیلم ویدیویی در اینترنت در سال ۲۰۰۳ که رابطه سکسی  او با دوست پسر سابقش ریک سلومون را به تصویر کشاند، بدنامی غیرمنتظره ای نصیب وارث خاندان هیلتون کرد. این فیلم ظاهرا در سال ۲۰۰۰ ضبط شده بود که پاریس فقط ۱۹ سال سن داشت.( البته این فیلم این طور من در مجلات خارجی خواندم باعث معروفیت بیشتر وی شد و هم اکنون این فیلم با قیمتهای گزافی توسط بعضی از سایتها به صورت آنلاین به فروش می رسد)

وی به مجله نیوزویک گفته است که انتشار این فیلم مایه تحقیرش شده است. خانم هیلتون می گوید: "بسیار دردناک بود، اما من درس عبرت گرفتم که به کسی اعتماد نکنم."

بچه ننر

وی به منظور جلا دادن به وجهه خود کوشید وارد جریان رسانه شود. از همین رو، در سال ۲۰۰۱ در کمدی "زولندر" اثر بن استیلر حضوری کوتاه در نقش خودش داشت. پاریس هیلتون همچنین همراه نیکول ریچی در مجموعه تلویزیونی "زندگی ساده" در شبکه فاکس به بازی پرداخت.

 

 نامزد پولدار

خانواده لاتسیس در فهرست ثروتمندان مجله فوربز در سال ۲۰۰۵ در رده ۵۸ ایستاد. ثروت خالص لاتسیسها هفت و نیم میلیارد دلار برآورد می شود.
 


در این سریال واقعی وی برای پنج هفته زندگی اشرافی خود را کنار گذاشت تا با یک خانواده کشاورز در آرکانزاس زندگی کند. پاریس هیلتون درباره شیوه زندگی اش گفته است: "فکر می کنم بزرگترین باور نادرست درباره من این است که من بچه ای ننر هستم. اما اینطور نیست، کاملا برعکس!"

او در سال ۲۰۰۴ نیز در فیلم "پرورش هلن" در کنار کیت هادسون هنرنمایی کرد.

در کنار این، پاریس هیلتون در مقام زنی تجارت پیشه شروع به طراحی کیفهای شیک برای یک تولیدی ژاپنی به نام سامانتا تواسا کرد.

وی همچنین کوشید محصولات آرایشی به نام خود را روانه بازار کند، اما ناکام ماند. با این حال، پاریس هیلتون موفق شد شرکت ضبط موسیقی Heiress را تاسیس کند و می خواهد امسال اولین آلبوم خود را در اختیار مشتاقانش بگذارد.

مجله "پیپل" در مه ۲۰۰۵ نوشت که "پاریس وارث" به نامزدی یک پسر یونانی متمول به نام پاریس لاتسیس درآمده و آنها قصد ازدواج دارند. خانواده لاتسیس در فهرست ثروتمندان مجله فوربز در سال ۲۰۰۵ در رده ۵۸ ایستاد. ثروت خالص لاتسیسها هفت و نیم میلیارد دلار برآورد می شود.

پاریس هیلتون در مصاحبه اخیرش با نیوزویک نگفته که این دو چه موقع قصد ازدواج دارند، اما گفته است که تا دو سال دیگر از انظار عمومی دور خواهد شد. باید دید چه کسی می تواند جای خالی وی را پر کند.

 تاريخ : دوشنبه ۱۱ آذر ،۱۳۸٧ | ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس