«ساخت چین» کمدی اکشن کونگ‌فویی جدید اکشی کومار با سروصدای زیاد در هند به روی پرده سینماها رفت. صنعت سینما و تحلیل‌گران اقتصادی، امید زیادی به موفقیت کلان مادی فیلم «ساخت چین» در نمایش عمومی دارند.
این فیلم همزمان با هند،در آمریکا و سی کشور دیگر هم اکران عمومی شد.
برای اولین بار در تاریخ سینمای هند، «ساخت چین» در 130 سینمای آمریکا به روی پرده رفت که یک رکورد در اکران عمومی فیلم‌های هندی در آمریکا به شمار می‌رود.
دیپکا پاکونده (که با فیلم بسیار پرفروش «ام شانتی ام» در کنار شاهرخ خان تماشاگران سینما معرفی شد)، میتون چاکرابورتی، رانویر شوری، گوردن لیو و راج یوآن، بازیگرانی هستند که در کنار آکشی کومار نقش‌های مختلف این کمدی اکشن رزمی را بازی کرده‌اند.
نیکیل آدوانی کارگردان فیلم است که قرار است با طول زمان 2 ساعت و 40 دقیقه، تماشاگران خود را سرگرم کند.
کمپانی برادران وارنر توزیع بین‌المللی «چاندینی چوک به چین» را به عهده دارد.
منتقدان سینمای از فیلم به عنوان پیوند با نمک بالیوود با هنرهای رزمی چینی اسم می‌برند.خیلی‌ها آن را با کارهای کمدی موفق جکی چان مقایسه می‌کنند.
در حقیقت، کاراکتری که آکشی کومار در فیلم بازی می‌کند، حال و هوایی جکی چانی دارد.
نگرش کونگ فویی و چینی/ هندی فیلم سرگرم کننده و دوست داشتنی است و صحنه‌های کمدی اکشن آن خیلی خوب کار شده‌اند.
این در حالی است که منتقدان آمریکایی، سبک کمدی آکشی کومار را با جیم کری مقایسه می‌کنند.
آکشی کومار در فیلم در نقش جوانی ساده به نام سیدو ظاهر می‌شود که یک آشپز است. او در تمام روز در یک رستوران در شهر کوچکی در هند به نام چاندینی چوک کار می‌کند و اطلاع زیادی از دنیای بیرون از آشپزخانه‌‌اش ندارد.
دادا (با بازی میتون چاکرا بورتی) استاد و راهنمای اوست. وی سیدو را از کوچکی بزرگ کرده و ناپدری مهربان اوست.
مدتی نمی‌گذرد که سیدو با یک سلحشور شجاع چینی اشتباه گرفته می‌شود و با کمک چوپتیک (رانویر شوری) که یک هنرمند است و طالع مردم عادی را پیش‌بینی می‌کند، راهی چین می‌شود.
اهالی دهکده چینی از ورود سیدو استقبال می‌کنند. آنها انتظار دارند که او (که به گمان آن‌ها روح قهرمان جنگی قدیمی‌شان در وی ظهور کرده) شخصیت منفی قصه یعنی هوجو (با بازی گوردن لیو) را بکشد.
هوجو گنگستری است که اهالی دهکده را به وحشت انداخته و از آن‌ها باج می‌گیرد.
سیدو با زندگی در دهکده چینی کنار می‌آید و با آن که هیچ اطلاعی از هنرهای رزمی ندارد، در پایان ماجرا هنرنمایی خیره‌کننده‌ای در این زمینه می‌کند و هوجو را شکست می‌دهد.

آکشی کومار که آشنایی خوبی با هنرهای رزمی دارد، این روزها یکی از بازیگران بسیار مطرح سینمای هند است و عموم فیلم‌هایش در شش سال اخیر، با موفقیت‌های مالی خیلی خوبی روبرو نشده‌اند.
بعد از دو فیلم کم فروش که هفته قبل در هند اکران عمومی شدند، «ساخت چین» سومین فیلم سینمایی (و در عین حال اولین فیلم مهم صنعت سینمای هند) است که در سال جدید میلادی به روی پرده سینماهای این کشور می‌رود.تاريخ : پنجشنبه ۳ بهمن ،۱۳۸٧ | ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس