شاهرخ خان مطرح‌ترین بازیگر روز سینمای هند می‌‌گوید از این پس دیگر در هیچ فیلم سینمایی به عنوان بازیگر مهمان در یک نقش کوتاه بازی نخواهد کرد. شاهرخ خان مطرح‌ترین بازیگر روز سینمای هند می‌‌گوید از این پس دیگر در هیچ فیلم سینمایی به عنوان بازیگر مهمان در یک نقش کوتاه بازی نخواهد کرد.
این راه حل جدیدی است که این خان معروف سینمای هالیوود در اولین روزهای سال جدید میلادی به آن رسیده است.
او می‌گوید: «از این به بعد در فیلم‌های دوستانم نه نقش کوتاه، نه نقش مهمان و نه نقش افتخاری بازی نخواهم کرد.» شاهرخ‌خان که از سوی رسانه‌های گروهی هند لقب «پادشاه بالیوود» را گرفته است، در شرایطی به این نتیجه تازه رسیده که حضور افتخاری و کوتاه مدت او در فیلم‌های سینمایی، معمولا برای خود او هم خوش‌شانسی آورده است. البته بهره‌ اصلی را از این مسئله، فیلم‌سازانی برده‌اند که از دوستان صمیمی خود او هستند، اما همین فیلم‌سازان هم همیشه نقش‌های اصلی خوبی به شاهرخ‌خان پیشنهاد کرده‌اند و این یک رابطه دوطرفه بوده است.
شاهرخ‌خان تا قبل از این به دلیل دوستی با همکاران و برای اثبات این دوستی، دعوت آنان برای بازی در نقش‌های مهمان و کوتاه را قبول کرده است.
در شرایطی که جدول این بازیگر به شدت شلوغ و پر است، اما حضور برای بازی در این نقش‌ها در جلوی دوربین، بین یک یا دو روز وقت او را گرفته است.
با این حال شاهرخ خان می‌گوید: «دیگر بس است، به اندازه کافی این کار را انجام داده‌ام. پایان این جور کارها هم همیشه این بوده که خودم را اذیت کرده‌ام. من بیشتر از هر کس دیگر از این مسئله صدمه خورده‌ام.»
شاهرخ که این روزها در شهر لس‌آنجلس مشغول بازی در تازه‌ترین فیلم دوست صمیمی‌اش کارن جوهر به نام «نام من خان است» است، تاکید می‌کند که بر روی دیدگاه جدید خود پایدار خواهد ماند.
وی در چند سال اخیر، در تعداد زیادی از فیلم‌های سینمایی در نقش بازیگر مهمان ظاهر شده است که از بین آنها می‌توان به «آچاناک»، «ارتش» (در مقابل شری دوی)، «گاجا گامینی» (در مقابل مادوری دیکشیت، ساخته اف ام حسین نقاش برجسته هندی)، «هردیل جوپیار کاره‌گا» (در مقابل سلمان خان، رانی موکرجی و پریتی زینتا)، «ساتیا»، «کوچ میتاهو جایه»، «شاکتی» (در مقابل گارشیما کاپور)، «بوث نت» (در کنار آمیتاب باچان)، «دیوانه‌‌4» و «هی بچه» (در کنار آکشی کومار) اشاره کرد؛ اما شاهرخ خان در رسانه‌های گروهی درباره این فیلم‌ها حرف نمی‌زند، زیرا همگان انتظار داشتند او در این فیلم‌ها نقش‌های مهم‌تر و بیشتری به عهده بگیرند.
چند ماه قبل شاهرخ خان بازی افتخاری در محصول جدید سهیل‌خان (برادر سلمان خان) را قبول نکرد.
این فیلم کمدی «من و خانم کانا» نام دارد که سلمان ‌خان و کارینا کاپور نقش‌های اصلی آن را بازی می‌کنند. رد این دعوت باعث دلخوری شدید سلمان و سهیل خان شده است. از قرار معلوم فیلم «کال کینه دکها» ساخته ویویک شارما آخرین فیلمی است که شاهرخ‌خان در آن در یک نقش کوتاه بازی می‌کند. علت اصلی این کار هم این است که ویویک شارما برای چهارده سال در دفتر وی کار کرده است و شاهرخ‌ خان نخواسته درخواست این همکار قدیمی خود را رد کند.
این بازیگر ماه قبل کمدی درام «رب نه بنادی جودی» را روانه پرده سینماهای هند کرد که تا این‌جا لقب یک کار بسیار پرفروش را گرفته است.
تا چند هفته دیگر از وی کمدی اجتماعی «بیلوی آرایشگر» اکران عمومی می‌شود که در آن در نقش یک سوپراستار سینما ظاهر شده است.
او دو سال قبل هم در فیلم بسیار موفق «ام شانتی‌ام» نقش یک سوپر استار سینما را بازی کرد.تاريخ : پنجشنبه ۳ بهمن ،۱۳۸٧ | ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس