«راز: رمز و راز ادامه دارد» با یک فروش خیلی خوب، در صدر جدول هفتگی نمایش فیلم‌های سینمای هند نشست. فروش افتتاحیه قسمت دوم «راز» در سراسر خاک هند، خیلی خوب بوده است.

به این ترتیب این فیلم به راحتی عنوان یک فیلم پرفروش را در همان هفته اول به خود اختصاص داد و پیش بینی می‌شود ، طی یک دو هفته آینده لقب یک کار بسیار پرفروش را بگیرد.
فیلم که در 90 سالن سینمای هند به روی پرده رفت، با هزینه‌ای متوسط ساخته شده است
عمران هاشمی که بازیگر عمده فیلم‌های شرکت فیلم‌سازی ماهش بهات است، نقش اصلی «راز: رمز و راز ادامه دارد» با بازی کرده است. کانگانا رانوت، آدیایان سومن و جکی شروف دیگر بازیگران فیلم‌ هستند. این فیلم که در عین حال اولین محصول موفق و پرفروش سینمای هند در سال جدید میلادی است، به چند دلیل تبدیل به یک کار موفق تجاری شد. اولین نکته جذابیت قصه و تعریف درست این قصه ترسناک است. نکته دوم، کم هزینه بودن آن است. نکته سوم، جذابیت ژانر ترسناک برای تماشاگران هندی - و به ویژه جوانان- است. تحلیل‌گران سینمایی، چهارمین نکته در ارتباط با موفقیت کلان فیلم را حضور عمران هاشمی در نقش اصلی آن می‌دانند. این بازیگر جوان مسلمان هندی، در طول چهار سال گذشته به آرامی به جلو آمده و طی این مدت هواداران خوبی برای خودش دست و پا کرده است.

ژانر ترسناک در سینمای هند در دو دهه هفتاد و هشتاد، فیلم‌های خوبی را تهیه و تولید کرد. برادران رامسی و موهان بکری از تولید‌کنندگان مطرح فیلم‌های ترسناک بودند. این فیلم‌ها با هزینه‌های اندکی ساخته می‌شوند و تماشاگران استقبال خوبی از آن‌ها می‌کردند. با عزیمت برادران رامسی به تلویزیونی و کم شدن فعالیت سینمایی موهان بکری، ژانر ترسناک هم در سینمای هند به دست فراموشی سپرده شد. چند سال قبل رامگوپال ورما «بهوت» (روح) را در ژانر سینمای ترسناک تهیه و کارگردانی کرد که با استقبال خیلی خوب تماشاگران و منتقدان روبرو شد و رونق تازه‌ای به این گونه سینمایی دارد.

«گاجینی» عامرخان دومین فیلم جدول گیشه نمایش سینماهای هند است. این فیلم فروش بسیار بالایی کرده است.
 

«میلیونر زاغه‌نشین» دنی بویل سومین فیلم جدول ، فروش معمولی داشت.
چهارمین فیلم جدول کمدی اکشن «جاندینی چوک به چین» آکشی کومار، به فروش متوسط دست یافت و تازه‌ترین فیلم شاهرخ خان «رب نه بنادی جودی» با فروش بسیار بالای خود، پنجمین فیلم جدول است.تاريخ : پنجشنبه ۱٧ بهمن ،۱۳۸٧ | ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس