تعدادی از فیلم‌های ترسناک سینمای اروپا، در آمریکا به زبان انگلیسی دوباره‌سازی می‌شوند.تهیه‌کنندگان فیلم ترسناک و موفق «غریبه‌ها» که سال گذشته فروش خوبی در گیشه نمایش کرد در تولید «اضطراب» با شرکت سام ریمی همکاری می‌کنند. آنها پیش از این در تولید فیلم‌ ترسناک دو قسمتی «کینه» (که نسخه دوباره شده یک کار موفق ژاپنی بود) هم با این شرکت همکاری داشته‌اند.
دومین فیلمی که شرکت گوست‌هاپس پیکچرز تهیه می‌کند «اتاق 205» از محصولات صنعت سینمای دانمارک است و نسخه دوباره‌سازی شده این فیلم با نام «خوابگاه» اکران عمومی خواهد شد.
قصه این فیلم درباره مرد جوانی است که در حال تحصیل است و به یک خوابگاه نقل مکان می‌کند. او به زودی متوجه می‌شود اتاقی که در آن زندگی می‌کند، از سوی نیروهای مرموز و اشباح محاصره شده است.
فیلم‌نامه نسخه جدید را «استفن سوسکو» می‌نویسد که قبل از این، کار دوباره‌نویسی فیلم‌نامه‌های «کینه» 1 و 2 را انجام داده است.
هنوز زمانی برای شروع فیلمبرداری این فیلم‌ها اعلام نشده و ریمی گفته که پس از این دو فیلم به سراغ بقیه فیلم‌های ترسناک قاره اروپا می‌رود.
صنعت سینمای آمریکا در طول چهار سال گذشته، دست به دوباره‌سازی انگلیسی زبان تعدادی از محصولات موفق‌ ترسناک سینمای ژاپن و بقیه کشورهای آسیای جنوب شرقی زد. از قرار معلوم، با تمام شدن منبع الهام شرقی برای تولید فیلم‌های ترسناک، حالا توجه هالیوود به قاره اروپا جلب شده است.
تولید این فیلم‌های ترسناک در شرایطی شروع می‌شود که «سام ریمی» خودش را آماده کارگردانی قسمت چهارم مجموعه فیلم اکشن و ابرقهرمانانه «مرد عنکبوتی» (اسپایدرمن) می‌کند.
«توبی مگوایر» در فیلم نقش «مرد عنکبوتی» را بازی خواهد کرد.
شرکت فیلم‌سازی «گوست‌ هاوس پیکچرز» که متعلق به «سام ریمی» است، کار دوباره‌سازی این فیلم‌ها را به عهده دارد.
اولین فیلمی که در این رابطه به زبان انگلیسی تهیه و تولید می‌شود «اضطراب» نام دارد، که سال 1987 در کشور اسپانیا ساخته شد. این فیلم را «بیگاس لونا» بر اساس فیلم نامه‌ای از خودش کارگردانی کرد.
خط اصی قصه این فیلم درباره دو دختر است که بدون اجازه والدین خود، به تماشای یک فیلم ترسناک می‌نشینند، کمی بعد از تماشای این فیلم، آنها خودشان را در دنیای ترسناکی پیدا می‌کنند که بازیگر اصلی‌اش خود آنها هستند.
فیلم‌نامه نسخه انگلیسی زبان را «جیک وید وال» نوشته که قبل از این فیلم‌نامه «وقتی یک غریبه تلفن می‌زند»، تبدیل به یک کار موفق سینمایی شده است.تاريخ : شنبه ٢٤ اسفند ،۱۳۸٧ | ٢:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس