«پنه‌لوپه کروز» پس از دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل در مراسم امسال اسکار، قرارداد همکاری سینمایی‌اش را با «سرجیو کاسته لیتو» فیلم‌ساز ایتالیایی امضا کرد. این بازیگر اسپانیایی زبان سینما می‌گوید: «البته در حال حاضر نمی‌توانم توضیح زیادی درباره این موضوع بدهم. مدت زمان زیادی بود که من و سرجیو (کاسته لیتو) در حال صحبت درباره این پروژه بودیم.»
کروز در فیلم جدید این فیلم‌ساز که «درون دنیا» نام دارد، نقش کاراکتر اصلی زن قصه را بازی می‌کند.
قصه فیلم در خاک سارایوو اتفاق می‌افتد و درباره زنی است که به تنهایی با فرزند خود زندگی دشواری دارد.
«درون دنیا» براساس قصه کتاب همسر کاسته لیتو، «مارگارت مازانیتنی» ساخته می‌شود.
هنوز زمانی برای شروع فیلم‌برداری فیلم اعلام نشده، ولی کاسته‌لیتو، امیدوار است اواسط فصل تابستان آن را جلوی دوربین ببرد.
همکاری قبلی کروز و کاسته لیتو درام اجتماعی بسیار موفق «تکان نخور» بود که در آن پنه لوپه کروز برای اولین‌بار در کارنامه سنیمایی‌اش در نقش اول یک فیلم سینمایی ظاهر شد.
فیلم‌‌نامه این فیلم هم بانگاهی به قصه کتاب همسر فیلم‌ساز به همین نام نوشته شده بود.
«پنه‌لوپه کروز» که با نسخه آمریکایی فیلم اسپانیایی «چشم‌هایت را ببند» (که در آمریکا به نام «آسمان وانیلی» اکران عمومی شد) اولین فیلم انگلیسی‌زبان خود را بازی کرد، در اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی شهرت فراوانی دارد.
وی بازیگر غالب آثار «پدرو آلمودوار» مطرح‌ترین فیلم‌ساز سینمایی اسپانیاست. جدیدترین همکاری این دو «پذیرش‌‌های خرد» ماه مه در اروپا اکران عمومی می‌شود.
کروز که قبل از این برای «بازگشت» آلمودوار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود، تا به حال در فیلم‌هایی مثل «گاتیکا»، «بندیت‌ها»، «نقاب‌زده‌ و ناشناس»، «همه چیز درباره مادرم» و «با فرشته‌ها حرف بزن» بازی کرده است.
او که برای «ویکی کریستینا بارسلونا» اثر وودی آلن اولین اسکار بازیگری‌اش را گرفت، در ساخته جدید آلمودوار «پذیرش‌های خرد» در نقش بازیگری ایفای نقش کرده که با مشکلات و دردسرهای زیادی روبروست.تاريخ : پنجشنبه ٦ فروردین ،۱۳۸۸ | ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس