«مت دیمون» می‌گوید برای دریافت اسکار بعدی‌اش باید یک دهه صبر کند. این بازیگر اکشن‌کار که فیلم‌نامه نویس هم هست، عقیده دارد فقط گذر زمان است که ارزش و اصالت یک کار هنری را نشان می‌دهد.
مت دیمون می‌گوید: «فکر می‌کنم بهترین شیوه قضاوت درباره فیلم‌ها این است که بگذاریم ده سال از اکران عمومی آنها بگذرد. تنها آن وقت است که می‌توان به دور از هیجان‌زدگی و جو زده شدن، قضاوت درست را انجام داد. به نظر من، آکادمی اسکار هم برای اهدای جوایز خود باید همین راه و شیوه را دنبال کند. به همین دلیل، امسال ما باید بهترین‌‌های سال 1998 را انتخاب کنیم.»
به این ترتیب، به اعتقاد دیمون اگر فیلم‌های سال گذشته در مراسم سال جدید مورد داوری قرار گیرند، احتمال اشتباه در نحوه انتخاب فیلم‌ها و هنرمندان، خیلی زیاد خواهد بود.
«مت دیمون» که با بازی در نقش کاراکتر جین بورن در مجموعه فیلم افشاگرانه و ماجراجویانه «هویت بورن» مشهور شد، سال 1997 برای فیلمنامه «ویل هانتینگ خوب» به صورت مشترک با دوست صمیمی‌اش «بن‌افلک» اسکار بهترین فیلم‌نامه را گرفت.
با وجود چنین موفقیت خوبی، دیمون می‌گوید طرفداران او نباید به این زودی‌ها انتظار فیلمنامه جدیدی را از وی و افلک داشته باشند.
این بازیگر با خنده می‌گوید: «آن زمان فرصتی برای تعطیلات و سفر به وجود آمد و در طول تعطیلات من و بن (افلک) چیزی نداشتیم. در وهله اول، اصلا فکر نمی‌کردیم این فیلمنامه تبدیل به فیلم شود و به همین دلیل وقتی به ما اسکار دارند، خیلی هیجان‌زده شدیم.»
با این حال، دیمون قول می‌دهد کم کاری خود در رابطه با فیلمنامه نویسی را با بازی در فیلم‌های جذاب‌تر جبران کند. در همین حال، وی از هوادارانش می‌خواهد برای تماشای قسمت چهارم ماجراچویی‌های مجموعه فیلم «بورن» عجله نکنند.
او در این رابطه می‌گوید: «کار بر روی این فیلم را شروع کرد‌ه‌ایم. این بار کار کمی سخت‌تر است، زیرا فیلم‌نامه حال و هوایی اریژ‌ینال دارد و دیگر اقتباسی از یکی از قصه‌های «رابرت لودلوم» نیست. لودلوم فقط سه کتاب بر اساس ماجراجویی‌های «جیسن بورن» نوشت. کاراکتر قصه فیلم جدید همان کاراکتر قبلی است، ولی قصه و حوادث آن همه جدید خواهند بود. در عین حال، این روزها هم من و هم «پل گرینگراس» کارگردان فیلم سرگرم کار در فیلم‌های دیگری هستیم. تنها پس از فارغ شدن از این کارهاست که می‌توانیم کلید فیلمبرداری «بورن 4» را بزنیم.»
با این وجود، دیمون قول می‌دهد قسمت جدید این مجموعه فیلم، تماشایی‌تر و جذاب‌تر از قسمت‌های قبلی آن باشد.تاريخ : پنجشنبه ٦ فروردین ،۱۳۸۸ | ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس