به دنبال موفقیت قسمت یازدهم «سفرهای ستاره‌ای» در نمایش خصوصی، پارامونت برای تولید سریع «سفرهای ستاره‌ای12» سه فیلم‌نامه‌نویس استخدام کرد.دنباله این فیلم در شرایطی تولید خود را شروع می‌کند که آخرین قسمت این مجموعه فیلم هنوز به روی پرده سینماها نرفته و سالن‌های نمایش خود را آماده می‌کنند تا آن را روز هشتم ماه اکران عمومی کنند.
آن چه باعث شده تا کمپانی «پارامونت» که تهیه‌کننده فیلم است به سرعت قسمت دیگری از مجموعه «سفرهای ستاره‌ای » را تولید کند، موفقیت فراوان قسمت جدید در نمایش خصوصی خود است.
به همین دلیل، کمپانی پارامونت سه فیلم‌نامه‌نویس سرشناس هالیوودی را استخدام کرده تا کار نگارش فیلم‌نامه قسمت جدید را به سرعت شروع کنند.
«جی جی آبرامز» که کارگردانی قسمت یازدهم این مجموعه فیلم را انجام داده، تهیه‌کننده اصلی قسمت بعدی آن خواهد بود. کمپانی هنوز نام کسی را به عنوان کارگردان قسمت دوازدهم اعلام نکرده ولی همگان عقیده دارند آن‌ها برای کارگردانی این قسمت، دوباره از آبرامز دعوت به کار خواهند کرد.
کمپانی پارامونت گفته قسمت دوازدهم به احتمال زیاد تابستان به نمایش عمومی درخواهد آمد.
قسمت یازدهم «سفرهای ستاره‌ای» با یک تاخیر هفت ساله از قسمت دهم آن ساخته شد. قسمت دهم فیلم در نمایش عمومی خود با فروش میلیون دلاری لقب یک کار کم فروش را گرفت.
این مسئله باعث شوک و حیرت کمپانی پارامونت و کل صنعت سینما شد و مسئولین پارامونت ترجیح دادند برای مدتی، دیگر به سراغ تولید قسمت تازه‌ای از این مجموعه فبلم موفق و پرطرفدار نرود.
پیشنهاد ساخت قسمت جدیدی از فیلم را جی جی آبرامز به کمپانی پارامونت داد. او که خود از دوستداران این مجموعه فیلم قدیمی است، قصه و حال و هوای کلی فیلم را عوض کرد.
در قصه یازدهمین قسمت فیلم، ماجراها به زمانی قبل از شروع قصه مجموعه تلویزیونی - که در دهه شصت میلادی به رودی آنتن رفت -بر می‌گردد.
خط اصلی قصه فیلم درباره اولین سفر فضائی سفینه معروف «اینترپرایز» و آشنایی کاپیتان جیمز کرک با‌ آقای اسپاک با آن گوش‌های دراز است.
به این ترتیب، تمام بازیگران فیلم از بین چهره‌های جوان انتخاب شده و هیچ یک از بازیگران قسمت‌های قبلی (به استثنای «لئونادر تیموی» در یک نقش کوتاه») در آن حضور ندارند.
کمپانی پارامونت امید خیلی زیادی که یازدهمین قسمت «سفرهای ستاره‌ای»، احیا کننده این مجموعه فیلم علمی - تخیلی باشد.تاريخ : پنجشنبه ٢٠ فروردین ،۱۳۸۸ | ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس