دو فیلم سینمایی «جانی تو» کارگردان هنگ‌کنگی با نام‌های «کارآگاه دیوانه» و «مأموریت» در آمریکا دوباره‌سازی می‌شوند. تهیه‌کننده فیلم موفق «ساعت شلوغی» _ با بازی «جکی چان» _ امتیاز برگردان سینمایی فیلم‌های «کارآگاه دیوانه» و «مأموریت» را خریداری کرده است.
«آرتور سارکیسیان» که هنگام تولید «ساعت شلوغی» با «جکی چان» دوست صمیمی شد، از طریق او با سینمای آسیای جنوب شرقی _ و به ویژه هنگ کنگ _ آشنا شد.
این آشنایی باعث علاقه سارکیسیان به فیلم‌های هنگ کنگی شد و او در اولین قدم، تصمیم گرفت دو فیلم معروف «جانی تو» را دوباره‌سازی کند.
«جانی تو» که یکی از مطرح‌ترین فیلم‌سازان هنگ کنگ در ژانر سینمای پلیسی است، تخصص زیادی در ساخت آثار دلهره‌آور جنایتکارانه دارد.
«کارآگاه دیوانه» که محصول سال 2007 است، به عنوان اثری روانکاوانه معرفی شده که درباره مأمور پلیسی است که از توانایی خود استفاده می‌کند تا بتواند درون متهم‌ها را ببیند و به کمک آن، واقعیت‌های یک سری جرم و جنایت را کشف کند.
«مأموریت» را «جانی‌تو» در سال 1999 کارگردانی کرد و قصه آن درباره رهبر یک گروه جنایتکار است که از یک حادثه سؤقصد جان سالم به در می‌برد. پس از آن، او پنج محافظ حرفه‌ای اجیر می‌کند تا مراقب جانش باشند. با این حال، او هنوز تهدی به قتل می‌شود. بر اثر اتفاقاتی که رخ می‌دهد، این جنایتکار مجبور به استخدام چند آدم‌کش می‌شود تا محافظان او را به قتل برسانند!
سارکیسیان می‌گوید: «این دو فیلم از بهترین آثار سینمایی جانی تو هستند. هنوز کارگردانی برای ساخت نسخه‌های جدید انتخاب نکرده‌ام و اگر خود جانی تو کارگردانی این نسخه‌ها را قبول کند، خیلی خوشحال می‌شوم.»
این در حالی است که جانی تو قرارداد کارگردانی نسخه آمریکایی «دایره سرخ» را امضا کرده است. این فیلم نسخه دوباره سازی شده اثر کلاسیک «ژان پی‌یر ملویل» در سال 1970 به همین نام است.
«آلن دلون»، «ایو مونتان» و «ژان گابن» بازیگران این فیلم بودند و قرار است دلون در نسخه جدید نقشی را بازی کند که گابن در نسخه اصلی داشت. جانی تو هنوز پاسخی به دعوت سارکیسیان نداده است.
هالیوود چند سالی است که کار دوباره‌سازی انگلیسی‌زبان محصولات موفق سینمای آسیای جنوب شرقی را شروع کرده است.
«حلقه» (به کارگردانی «گور وربینسکی») و «رفتگان» (مارتین اسکورسیزی) معروف‌ترین نسخه‌های بازسازی شده در این ارتباط هستند، که به فروش‌هایی 100 میلیون دلاری دست پیدا کرده‌اند.تاريخ : پنجشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳۸۸ | ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس