قسمت یازدهم مجموعه فیلم «سفرهای ستاره‌ای» در روز اول نمایش خود 31 میلیون دلار فروش کرد.این فروش شامل 24 میلیون دلار فروش در روز جمعه و 7 میلیون دلار فروش در بعدازظهر روز پنج‌شنبه می‌شود.
«سفرهای ستاره‌ای11» برخلاف بسیاری از محصولات سینمایی که در روز جمعه اکران می‌شوند یک روز زودتر یعنی بعدازظهر روز پنج‌شنبه نمایش خود را شروع کرد.
با چنین افتتاحیه خوبی کمپانی پارامونت که تهیه کننده فیلم است اعلام کرده که پیش‌بینی یک فروش 70 میلیون دلار برای سه روز اول نمایش آن می‌کند. قبل از اکران عمومی فیلم این کمپانی پیش‌بینی می‌کرد که قسمت جدید سفرهای ستاره‌ای حداکثر 50 میلیون دلار در تعطیلات آخر هفته فروش کند. رقم فروش 31 میلیون دلاری در مقایسه با 10 قسمت قبلی این مجموعه فیلم رقم فروش بسیار خوبی است. بهترین فروش روز اول مجموعه فیلم سفرهای ستاره‌ای متعلق به فیلم «سفرهای ستاره‌ای: اولین تماس» است که در سال 1996 به روی پرده رفت و حدود 31 میلیون دلار در اولین روز نمایش خود فروش کرد.
تحلیل‌گران سینمایی پیش‌بینی می‌کنند که «سفرهای ستاره‌ای11» در طول نمایش عمومی خود بیش از 200 میلیون دلار فروش کند.
این رقمی است که تابه‌حال هیچ‌یک از فیلم‌های این مجموعه فیلم موفق به کسب آن نشده‌اند.
«سفرهای ستاره‌ای11» در 3 هزار و 849 سالن سینما نمایش داده می‌شود اما موفقیت خوب 31 میلیون دلار این فیلم در روز اول نمایش نتوانست موفقیت قبلی فیلم دیگری از کمپانی پارامونت یعنی «مرد آهنی» را تکرار کند.
«مرد آهنی» که ماه مه سال گذشته اکران عمومی شد، در اولین روز نمایش خود حدود 39 میلیون دلار فروش کرد.
منتقدان سینمایی از تولید فیلم‌هایی مثل «سفرهای ستاره‌ای11» به‌عنوان یک گرایش جدید در هالیوود اسم می‌برند.
آنها نام این گرایش جدید را «دوباره راه‌اندازی فیلم‌ها» نام‌گذاری کرده‌اند. دوباره راه‌اندازی فیلم‌ها به معنی آن است که هالیوود آن دسته از فیلم‌های پر سر و صدای خود را که در چند سال اخیر نتوانستند فروش خوبی در گیشه نمایش باشند، یک‌بار دیگر و این بار با حال و هوای جدید ساخته و روانه اکران عمومی می‌کنند. وجه مشخصه تمام این فیلم‌ها، این است که قصه‌ها و کاراکترهای آنها در یک بازنگری مجدد با حال و هوای تازه‌ای تهیه و تولید می‌شوند. معمولا بازیگران این فیلم‌ها و کارگردانان آنها نیز افراد جدید هستند. این کار برای آن صورت می‌گیرد تا تماشاگران نسل جدید بتوانند ارتباط خوبی با این فیلم‌ها برقرار کنند و در عین حال فیلم‌های فوق‌الذکر بتوانند فروش خوبی در گیشه نمایش داشته باشند.
از فیلم‌هایی که با این گرایش جدید ساخته شده‌اند می‌توان از مجموعه فیلم «بتمن» و «جیمزباند» اسم برد.
قسمت جدید «سفرهای ستاره‌ای» توسط جی جی آبرامز کارگردانی شده و قصه آن به دورانی قبل از شروع ماجراهای مجموعه تلویزیونی آن در دهه شصت میلادی برمی‌گردد.
تمام بازیگران قسمت جدید نیز جدید هستند که از بین آنها می‌توان به کریس پاین و زاخاری کوئینتو اشاره کرد.
«سفرهای ستاره‌ای11» در عین حال بهترین فروش روز اول را برای کارگردان آن جی جی آبرامز به ارمغان آورده است بهترین فروش روز اول قبلی فیلمی از این فیلمساز «مأموریت غیرممکن3» است که در روز اول نمایش خود حدود 17 میلیون دلار در سال 2006 فروش کرد.
مجموعه فیلم «سفرهای ستاره‌ای» حیات خود را برروی پرده سینما از سال 1979 شروع کرد موفق‌ترین فیلم در این مجموعه فیلم تا به امروز فیلم «سفرهای ستاره‌ای: سفر به خانه» محصول سال 1986 بوده است این فیلم در اکران عمومی خود 110 میلیون دلار فروش کرده است.



تاريخ : پنجشنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳۸۸ | ۱:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس