پلیس شهر بمبئی زاغه یکی دیگر از بازیگران کوچک «میلیونر زاغه‌نشین» را تخریب کرد. زاغه «روبینا علی»‌همراه با تعداد دیگری از زاغه‌های مردم فقیر این شهر در یک اقدام یورش آمیز دولتی از بین رفت.
این زاغه در نزدیکی محدوده خط آهن بمبئی قرار دارد و تخریب آن یکی از اهداف مسئولین شهری برای پاکسازی منطقه است. مسئولین دولتی می‌گویند این منطقه متعلق به اداره راه آهن است و جماعت زاعه نشین خانه‌های حلبی خود را به صورت غیرقانونی در این منطقه ساخته‌اند.
تخریب زاغه‌ها مورد توجه رسانه‌های گروهی قرار گرفت و حضور «روبینا علی» و خانواده‌اش در یکی از این زاغه‌ها باعث توجه بیشتر رسانه‌ها و عموم مردم به این حادثه شد.
رسانه‌ها عکسها و فیلم‌هایی از روبینا علی را به نمایش گذاشتند که در کنار زاغه تخریب شده خود ایستاده است.
در عین حال همسایه‌های روبینا علی به خبرنگاران گفتند نمایندگان دولتی پدر وی «رفیق قریشی» را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند وضعیت عمومی قریشی به قدری بد بوده که وی را به بیمارستان منتقل کرده اند.
تخریب زاغه روبینا علی یک هفته پس از تخریب زاغه همبازی او «اظهر الدین محمد اسماعیل» صورت می‌گیرد. مسئولین رسمی هفته قبل به منطقه زندگی وی هجوم برده و زاغه او دیگر اهالی را تخریب کردند.
رسانه‌های گروهی هند در ارتباط با این دو رخداد پیامی برای «دنی بویل» کارگردان«میلیونر زاغه نشین» و دیگر عوامل فیلم فرستاده‌اند.
آنها از بویل و همکارانش خواسته‌اند بخشی از سود کلان فیلم را به بازیگران زاغه نشین و کوچک فیلم اختصاص دهند و سرپناهی برای آنان تهیه کنند.
بویل ماه قل یک کمک 780 هزار دلاری به بازیگران کوچک فیلم کرد که اختصاص به سوادآموزی و تحصیل آنها دارد.
«میلیونر زاغه نشین» که با هزینه‌ای 17 میلیون دلاری تهیه شده در زمان نمایش عمومی خود در آمریکا دیگر کشورهای جهان حدود 250 میلیون دلار فروش کرد.
برخی از سازمان‌های اجتماعی هندی در طول ماه‌های گذشته دنی بویل را متهم به استثمار بازیگران کوچک فیلم کرده اند این ادعا از سوی بویل رد شده است.
وی در مصاحبه‌ای اعلام کرد این بچه‌ها از دوستان صمیمی او هستند ولی وی ‌نمی‌تواند بیش از این کاری برای آنها انجام دهد.تاريخ : شنبه ٢ خرداد ،۱۳۸۸ | ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس