در شرایطی که بازار دوباره‌سازی نسخه‌های قدیمی فیلم‌های مطرح رونق گرفته، کمپانی «برادران وارنر» هم در فکر دوباره‌سازی فیلم کلاسیک خود «آقای لیمپت باورنکردنی» است. نسخه جدید نگاهی تازه و امروزی به این فیلم موفق سال 1964 تاریخ سینما دارد. در نسخه اصلی فیلم کمدی «آقای لیمپت باورنکردنی» یکی از کمدین‌های سرشناس آن دوران یعنی «دان ناتس» نقش اصلی را بازی می‌کرد. در قصه فیلم او در نقش مردی ظاهر شد که در اثر اتفاقی تبدیل به یک ماهی سخنگو می‌شود.
فیلمنامه فیلم که این روزها در حال نگارش است با توجه به حال و هوا و فضای معاصر جامعه امروزی نوشته می‌شود. کمپانی «برادران وارنر» در حال حاضر دیگر در جست‌وجوی فیلم‌سازی نیست که کارگردانی نسخه دوباره سازی شده این اثر موفق خود را به او بسپارد.
مسئولین این کمپانی چند روز قبل قراردادی با «کوین لایما» امضا کردند تا نسخه جدید را کارگردانی کند. او سال قبل درام خانوادگی پرفروش «افسون شده» را برای کمپانی «والت دیزنی» کارگردانی کرد.
کاراکتر اصلی نسخه اورجینال یک آدم عجیب و غریب با گرایشات خاصی بود که بعد از تغییر شکلی که پیدا می‌کند به صورت یک قهرمان جنگ جهانی دوم در می‌آید.
او به کمک سر و وضع تازه‌ای که پیدا کرده به کمک نیروهای نظامی در حال جنگ می‌آید تا بر نیروی دشمن غلبه پیدا کنند. نسخه اصلی تلفیقی از انیمیشن و زنده بود. کارگردانی قسمت‌های زنده را «آرتور لوبین» انجام داد و کارگردانی قسمت‌های انیمیشن آن با «رابرت مک کیمسن» بود.
نسخه جدید فیلم هم به صورت انیمیشن و زنده ساخته می‌شود اما کارگردانی هر دو بخش را «کوین لایما» به عهده دارد.
دو نقش اصلی و مهم فیلم را «جیم کری» و «رابین ویلیامز» بازی خواهد کرد. قرارداد همکاری با آنها زودتر از قرارداد لایما بسته شد. قبل از «لایما» تهیه‌کنندگان فیلم مذاکراتی با «مایک مودج» (سازنده دفتر فضایی) انجام دادند تا وی کارگردانی فیلم را به عهده بگیرد. اما اختلاف وی با تهیه‌کنندگان بر سر چگونگی به تصویر کشیدن فیلمنامه باعث توقف این همکاری شد.
لایما در شرایطی «آقای لیمپت باور نکردنی» را برای کمپانی برادران وارنر کارگردانی می‌کند که قرار است چند پروژه دیگر را نیز با آنها جلوی دوربین ببرد.
پیش‌بینی‌ می‌شود همکاری دو طرف در فیلم اخیر که بر اساس افسانه‌ای معروف از «تام نامب» ساخته می‌شود راه را برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های بعدی هموارتر کند.
گفته می‌شود موفقیت سال قبل «آلوین و سنجابها» (که محصول کمپانی «فوکس قرن بیستم» بود) باعث شده تا صنعت سینما توجه بیشتری به فیلم‌هایی که تلفیقی از انیمیشن و زنده هستند، نشان دهد.
این فیلم که در کمال حیرت منتقدان و تحلیلگران اقتصادی سینما بیش از 250 میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروش کرد قصه مردی را تعریف می‌کند که پس از دوستی با سه سنجاب (که به صورت انیمیشن خلق شده بودند) موفقیت‌های زیادی به دست می‌آوردتاريخ : دوشنبه ۱ تیر ،۱۳۸۸ | ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : siamak maleki | نظرات ()

  • قالب وبلاگ
  • اس ام اس
  • گالری عکس